Založ si blog

Biskup Oliver Oravec bol heretik

Článok originálne z 11.07.2019 , na záver ešte krátke doplnenie.

(posledný edit 11/03/21)

Musím upozorniť čitateľov tohto blogu. Zistil som, a už istý čas držím v hlave, že Biskup Oliver Oravec bol kompletný heretik. Mal som istý čas z mojej strany  chybný pocit, dá sa povedať z časti vedomý (ešte v r. 2019), že bol na správnej strane. Ale po prehodnotení všetkých faktov, vstúpenia si do svedomia a dlhého zvažovania, musím oznámiť verejne, že to bol jasný heretik. Mal niektoré dobré poznámky v knihe: „Pravda o Cirkvy“ , z ktorých som čerpal, a to najmä, dá sa v jeho knihe nájsť preklad zjavenia z La Salette, alebo niektoré správne názory na heretikov Benedikta XVI a Jána Pavla II, ale naneštastie to bol úplny heretik.

Benedikt XVI, Ján Pavol II a František a ostatní pokonciloví uzurpovači sú heretici podľa katolíckeho učenia, ktorí nemajú vieru. Je nemysliteľné, aby ten, čo nemá vieru sa nazýval kresťanom.

„Je nemysliteľné, aby ten čo je mimo Cirkve by jej mal šéfovať.“  (Satis Cognitum #15, Pápež Leo XIII, 29. Jún 1896)

Podľa dostupných svedectiev od Bratov Dimondových na stránke mhfm1.com, heretik biskup Oliver Oravec zastával názor a veril, že mimo cirkve je možná spása a takisto nútil veriacich do tohoto chybného názoru; a zrejme aj kňazov ktorých svätil. Preto by sa mal každý katolík vyhýbať falošným tradicionalistom, ktorí neveria v dogmu, že mimo cirkve nie je spása, takisto všetkým jeho heretickým kňazom, ktorí boli pod ním. Existuje jeden krst, jedna viera a jedna cirkev, mimo ktorej nie je spása. (Toto bolo dogmaticky definované viackrát z pozície pápežskeho úradu).

 

Pápežsky stolec je voľný, od toho sa odvodzuje sedevacante.

Sedesvakantismus: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sedesvakantismus

 

Ľudia by sa mali vyhýbať Novej falošnej omši od r. 1969. Jediná pravá Omša v západnom obrade je Tradičná Latinská Omša. Nová omša v Slovenčine v „západnom rituály“ je zatracujúca. Pre Slovákov existuje stránka vatikankatolicky.com.
Odporúčam, aby ľudia radšej ignorovali komentáre pod článkami, väčšina sú to instigátori, neštastní ľudia a trollovia. Veľa ľudí, resp. duší je stratených, lebo príliš veľa komentujú pod článkami, a celkovo na internete.

Biskup Oliver Oravec tvrdil, že je za odluku Cirkve od štátu, ďalej, nútil svojich veriacich k tomu a aj minimálne jedného kňaza, ktorého vysvätil, aby prijali falošné učenie, že je možná spása mimo Cirkev, bol pretláčateľom falošného učenia tzv. „krstu túžbou“ pre nečlenov cirkve, ďalej, už vo svojej knihe navrhoval nekatolícke riešenia v 90-tych rokoch a desaťročí po r. 2000, a to hlavne, čo sa týka „Una Cum“, taktisto obhajoval aj neplatné svätenia žien za kňažky (heréza). Chybne tvrdil, že krst by mal (edit: mohol) byť neplatný. (Edit: spochybňoval krst na základe argumentu, že neboli prítomne oleje a soli a obrad exorcizmu, ale nebol v tomto názore ustáleny)

 

Na rádiu Slobodný Vysielač, relácia infovojna, 2. Decembra 2013: na otázku, či je za odluku Cirkvi od štátu povedal viacnásobne a ostentatívne: „Áno! Áno, som jednoducho za odluku Cirkvy od štátu.“

 

Toto je heréza. Viac netreba.

 

Pápež sv. Pius X, Vehemanter nos #3 11.Feb 1906: „Preto Rímsky pontifovia (pápeži) nikdy neustúpili, tak jak si situácia žiadala, z odmietnutia a zo zavrhnutia doktríny odluka Cirkvy od Štátu.“

 

Pápež sv. Pius X, Our Apostolic Mandate (#36), on the „Sillon“ Aug. 25, 1910: „Nie je žiadna pravá civilizácia, bez morálnej civilizácie, a žiadna morálna civilizácia, bez pravého náboženstva; je to potvrdená pravda a historický fakt.“

 

Takisto z relácie: Biskup Oliver Oravec bol aj za vysväcovanie žien do kňazského povolania, čo je úplná heréza. Heretik Biskup Oravec propagoval i nemodestný a škandalózny tanec tango.

 

Preto, nemožno sa držať iného názoru, než toho, že Biskup Oliver Oravec skončil naveky v pekle. Biskup O. Oravec zomrel 9.07.2014.
Preto sa nemožno za neho modliť, pod hrozbou smrteľného hriechu.

See the source image

Fotka: Korzár, sme, link: https://presov.korzar.sme.sk/c/7287875/zomrel-kontroverzny-biskup-oliver-oravec.html

 

Kristian Keller
Sedevakantista

Pápež Pius XII. proti experimentom na ľudoch

27.07.2021

Pápež Pius XII. vo svojej reči lekárskemu kongresu adresoval tieto slová: Pápež Pius XII., adresovanie „Prvému medzinárodnému kongresu o histopatológii nervového systému“, Morálne limity medického bádania a liečenia, 14. september 1952: [Ohľadom experimentov na ľudskom tele v záujme verejného blaha. Pápež hovorí, že hoc spoločnosť funguje ako celok, tak nie je ako [...]

František označuje islamistov za martýrov a aj tak je to falošným tradicionalistom jedno

21.07.2021

Nasledovné bolo publikované na Sedevakantistickom kanále na glorii.tv: „V Cirkvi je jedna viera, František vieru nemá (je to heretik a protestant), preto nie je pápež. Katolícka Cirkev je zložená len z tých, ktorí vyznávajú katolícku vieru a majú krst. Pápež Pius XII., Mystici Corporis Christi (# 22), 29. jún 1943: „V skutočnosti iba tí majú byť započítaní [...]

Časť 2. , Sedesvakantistická pozícia vysvetlená: učenie Cirkvi vs. antipápeži Druhovatikánskej sekty

20.07.2021

Časť 2., Sedesvakantistická pozícia vysvetlená: učenie Cirkvi vs. antipápeži Druhovatikánskej sekty. Pozrite si prvú časť v nasledovnom odkaze: Sedesvakantistická pozícia vysvetlená: učenie Cirkvi vs. antipápeži Druhovatikánskej sekty , mirror-link. Fotka (koláž) z predošlého článku: Tu na fotke vidno trio antipápežov, ktorí sa šli modliť k Múru nárekov (v Judaizme [...]

Mesto Košice opraví trate v zlom stave

Košice opravia trate aj nakúpia električky

02.08.2021 08:30

Koľajnice v meste majú viac ako 30 rokov a na viacerých miestach sú v zlom stave. Mesto plánuje opravy a skončila aj súťaž na nové električky.

grécko požiar

Horúčavy v Grécku nekončia, požiar na Rodose sa vymkol spod kontroly

02.08.2021 08:24

Hotely a ubytovacie zariadenia doposiaľ oheň ani dym priamo neohrozil, evakuovali však tri dediny.

Biden

Kosovo vyznamenalo zosnulého syna amerického prezidenta Bidena

02.08.2021 07:20

Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová posmrtne udelila medailu pre Beaua Bidena za jeho zásluhy pri budovaní justičného systému svojej krajiny.

hraničné kontroly, Berg, hranica,

Pravidlá sa na hraniciach menili už piaty raz

02.08.2021 05:55

V júli sa pravidlá na hraniciach menili päťkrát. V tento týždeň by ešte mala vyjsť nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva pre pendlerov.

kristiankeller

Otec O’Reilly vysvetľuje, že keby Veľká Západná Schizma (1378 - 1417) sa nikdy nestala, Katolíci by povedali, že taká situácia je nemožná - t.j. situácia troch súperiacich nárokovateľov na Pápežstvo, s nejasnou hlavou po dekády (nazývane i Papežské schizma po Česky) ; tak jak je tomu i dnes u tých čo hovoria, že Sedevacantná "téza" je nemožná, i keď fakty potvrdzujú, že je pravdivá. Veľká Schizma sa stala, a Otec O’Reilly hovorí: že nemáme garantované, že horšie veci, božským prísľubom, sú není vylúčene, že sa nestanú. Nie je nič protirečiace si smerom ku neporušenosti, s tvrdením, že nemáme Pápeža od smrti Pápeža Piusa XII 1958... Zdroj výroku: www.mostholyfamilymonastery.c…

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 69622x
Priemerná čítanosť článkov: 1741x

Autor blogu