Založ si blog

Eliáš Dohnal a Pavol Pakoš sú Husiti

Zdravím,

Nasledovné sú dôkazy o tom, že Eliáš Dohnal z „Byzantského Katolíckeho Patriarchátu“ a Pavol Pakoš zo „Slobodného Vysielača“ sú Husiti, ktorým sa treba vyhnúť.

Elíaš Dohnal (Zdroj: YouTube: Video: Ján Hus kontra klerikalismus).

Eliáš Dohnal, falošný biskup a vodca Husítskej sekty, svojvoľne „kanonizoval“ Jána Husa za svätého. Ján Hus bol slávnostne odsúdený ako heretik a bol upálený ako heretik. Kto nasleduje Jána Husa, ktorý bol slávnostne zavrhnutý pápežom Martinom V., nie je kresťan.

Koncil z Kostnice, r. 1416, Odsúdenie Jeroma z Prahy:

V mene Pána, Amen. Kristus náš Boh a spasiteľ, pravé víno, ktorého Otec je vínovým obrábačom, povedal jeho učeníkom a nasledovníkom v týchto stanovách: Keď niekto nezotrvá vo mne, mal by byť vyhodený ako vetva a mal by vyschnúť. Táto svätá synoda Kostnice nasledovaním učenia prikázaní jej najvyššieho učitela … je evidentne, že zmienovaný Jerome zastával, naznačoval a učil rôzne bludné články… ofenzívne ušiam pokorným, a i urýchlené a manipulačné. Boli dlho dozadu priradené Jánom Wicklifom a Jánom Husom prekliatej pamäti…
Tieto artikle, doktríny a knižky zmieneného Jána Wicklifa a Jána Husa, a aj spomienka Wicklifa a konečne osoby Husa, boli zavrhnuté a prekliate touto istou svätou synodou a jej rozsudok heréza.

„U příležitosti 600. jubilea mučednické smrti Mistra Jana Husa Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu Eliáš kanonizoval tohoto českého kněze, hlasatele pravdy a pokání. Po vyhlášení za svatého, kanonizaci zveřejnili v Praze 6. července 2015 biskup Metoděj a biskup Timotej, sekretáři Patriarchátu.“ (Zdroj: http://vkpatriarhat.org/cz/?cat=241)

Treba sa vyhnúť Eliášovi Dohnalovi a aj všetkým jeho podriadeným „biskupom“ (Timotejovi, Metodejovi a ostatným). Táto sekta je o to väčšmi nebezpečná, lebo pravdivo rozpoznáva, že manifestovaný odpadlík a heretik antipápež František nie je pápežom, ale títo sektári uznávajú za svätého Jána Husa a Diabol ich využíva na porobenie duší. Sú to otrasní kacíri.

Ďalším otrasným heretikom, s ktorým sa ani nemá cenu púšťať do reči, je Pavol Pakoš zo Slobodného Vysielača. Pavol Pakoš je falošný kňaz, ktorý bol vysvätený neplatným obradom vysviacky (odkaz) a ktorý vedie dlhoročnú reláciu na Slobodnom Vysielači s názvom Spirituálny kapitál.

Pavol Pakoš reaguje v komentároch pod nickom „Umenie Žiť“.

„O.“ Pavol Pakoš je notorický heretik a obhajca Jána Husa, ako vidno z obrázku. Kto ho bude nasledovať, poputuje s ním navždy do pekla.

Pre spásu musíte byť tradičným katolíkom. Ľudia nesmú chodiť pod hrozbou smrteľného hriechu na novú neplatnú omšu (dôležitý a nepriehliadnuteľný odkaz), lebo je neplatná a poburujúca. Ľudia musia odmietnúť falošný ekumenizmus a sektu II. vatikánskeho koncilu vrátane ich antipápežov, a takisto ľudia musia odmietnúť modlára Jána Pavla II. (dole na obrázku) čoby svätého − Ján Pavol II. nie je svätý, a ten, kto ho nazýva svätým napriek jeho kariére modlárstva, sa sám dopúšťa modlárstva, preto lebo vzdáva úctu evidentnému modlárovi. Viac o herézach Jána Pavla II. sa dozviete tuná. Ján Pavol II. takisto nemôže byť svätý, lebo ho „kanonizoval“ modlár a antipápež František, a manifestovaní kacíri, čo stratili úrad automaticky, nemôžu kanonizovať nikoho.


Ján Pavol II. sa modlí pri Západnej stene (v Judaizme najposvätnejšie miesto) − úplne odpadlíctvo. (Zdroj: vatikankatolicky.com, originál: SHP/David Silverman)


Ľudia, ktorí vychádzajú zo sekty II. vatikánskeho koncilu a sú otvorení pravde, by si mali naštudovať tieto kroky ku konvertovaniu na katolícku vieru. Ľudom sa odporúča, aby sa denne modlili 15 dekád Ruženca a Zdravas Mária pravideľne počas dňa − to dodá ľudom milosti pre prijatie pravdy a obrátenie sa.

Kristian Keller
Sedesvakantista

 

Prehľad článkov (index) blogu sedevacantista

22.05.2022

Aktualizované 22.05.2022 Prehľad článkov – index – sedevacantista (Svätý Tomáš Akvinský, úvodný obrázok, zdroj: verejne dostupné) Toto je krátky index článkov, ktoré som uverejnil za posledné dva roky na tomto blogu. Uvádzam len tie články, ktoré si myslím, že sú dôležité. Viac dôležitejších článkov, teologických článkov, ale aj postup ako sa stať [...]

Svätý Tomáš Akvinský, o nenávisti

20.05.2022

(Svätý Tomáš Akvinský, zdroj: verejne dostupné.) Sv. Tomáš Akvinský, Summa Teologická, II.-II., otázka 34., čl.3: „Článok 3. Že či je nenávisť k niekoho susedovi vždy hriech? Námietka 1. Vyzerá, že nenávisť k niekoho susedovi nie je vždy hriech. Lebo žiaden hriech nie je nariadený alebo radený Bohom, podľa Prísloví 8:8: „Spravodlivé sú všetky [...]

Prečo by sa katolíci mali vyhýbať šibačke?

14.04.2022

Šibačkou sa môže myslieť len šibanie dievčatami prútom, čo bolo kedysi na Veľkonočný pondelok príznačné pre západné Slovensko, zatiaľčo pre východnú časť bola príznačná oblievačka; avšak, šibačkou sa dnes myslí celkovo šibanie aj oblievanie, teda myslí sa tým deň, kedy sa praktizuje dlho-zaužívaný Slovenský zvyk, ku ktorému by som sa rád vyjadril. Prečo [...]

pocasie-23-7-2022

Čaká nás mokrý týždeň. Budú aspoň teploty znesiteľné?

22.05.2022 22:00

Pondelok bude príjemný, ale potom sa počasie začne meniť. Čo Slovensko čaká až do konca týždňa?

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj plánuje zákon o postavení poľských občanov na Ukrajine

22.05.2022 20:36

Poľským občanom na Ukrajine budú poskytnuté také isté práva, aké v súčasnosti v Poľsko poskytuje ukrajinským utečencom.

Mínomet Tulipán

Ukrajinci zničili ťažký ruský mínomet Tulipán, prvýkrát v histórii

22.05.2022 18:00

Ukrajinskej armáde sa v Donbase na východe krajiny prvýkrát podarilo zničiť ruský ťažký samohybný mínomet 2S4 Tulpan (po slovensky Tulipán).

Jan Mazak 2

Mazák: Diskusia o porušeniach základných práv a slobôd súdmi musí byť odborná

22.05.2022 17:30

Predseda Súdnej rady víta diskusiu o porušeniach základných práv a slobôd súdmi.

kristiankeller

Otec O’Reilly vysvetľuje, že kebyže sa Veľká západná schizma (1378 - 1417) nikdy nestala, katolíci by povedali, že taká situácia je nemožná - t.j. situácia troch súperiacich nárokovateľov na pápežstvo, s nejasnou hlavou po dekády (nazývane i Papežské schizma po Česky); tak ako je tomu i dnes u tých, čo hovoria, že sedevacantná "téza" je nemožná, i keď fakty potvrdzujú, že je pravdivá. Veľká schizma sa stala, a Otec O’Reilly hovorí: že nemáme garantované, že horšie veci, božským prísľubom, sú nieto vylúčene, že sa nestanú. Nie je nič protirečiace si smerom k neporušenosti, s tvrdením, že nemáme pápeža od smrti Pápeža Pia XII. r.1958... (Zdroj výroku: vaticancatholic.com)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 134211x
Priemerná čítanosť článkov: 2165x

Autor blogu