Založ si blog

Eliáš Dohnal a Pavol Pakoš sú Husiti

Zdravím,

Nasledovné sú dôkazy o tom, že Eliáš Dohnal z „Byzantského Katolíckeho Patriarchátu“ a Pavol Pakoš zo „Slobodného Vysielača“ sú Husiti, ktorým sa treba vyhnúť.

Elíaš Dohnal (Zdroj: YouTube: Video: Ján Hus kontra klerikalismus).

Eliáš Dohnal, falošný biskup a vodca Husítskej sekty, svojvoľne „kanonizoval“ Jána Husa za svätého. Ján Hus bol slávnostne odsúdený ako heretik a bol upálený ako heretik. Kto nasleduje Jána Husa, ktorý bol slávnostne zavrhnutý pápežom Martinom V., nie je kresťan.

Koncil z Kostnice, r. 1416, Odsúdenie Jeroma z Prahy:

V mene Pána, Amen. Kristus náš Boh a spasiteľ, pravé víno, ktorého Otec je vínovým obrábačom, povedal jeho učeníkom a nasledovníkom v týchto stanovách: Keď niekto nezotrvá vo mne, mal by byť vyhodený ako vetva a mal by vyschnúť. Táto svätá synoda Kostnice nasledovaním učenia prikázaní jej najvyššieho učitela … je evidentne, že zmienovaný Jerome zastával, naznačoval a učil rôzne bludné články… ofenzívne ušiam pokorným, a i urýchlené a manipulačné. Boli dlho dozadu priradené Jánom Wicklifom a Jánom Husom prekliatej pamäti…
Tieto artikle, doktríny a knižky zmieneného Jána Wicklifa a Jána Husa, a aj spomienka Wicklifa a konečne osoby Husa, boli zavrhnuté a prekliate touto istou svätou synodou a jej rozsudok heréza.

„U příležitosti 600. jubilea mučednické smrti Mistra Jana Husa Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu Eliáš kanonizoval tohoto českého kněze, hlasatele pravdy a pokání. Po vyhlášení za svatého, kanonizaci zveřejnili v Praze 6. července 2015 biskup Metoděj a biskup Timotej, sekretáři Patriarchátu.“ (Zdroj: http://vkpatriarhat.org/cz/?cat=241)

Treba sa vyhnúť Eliášovi Dohnalovi a aj všetkým jeho podriadeným „biskupom“ (Timotejovi, Metodejovi a ostatným). Táto sekta je o to väčšmi nebezpečná, lebo pravdivo rozpoznáva, že manifestovaný odpadlík a heretik antipápež František nie je pápežom, ale títo sektári uznávajú za svätého Jána Husa a Diabol ich využíva na porobenie duší. Sú to otrasní kacíri.

Ďalším otrasným heretikom, s ktorým sa ani nemá cenu púšťať do reči, je Pavol Pakoš zo Slobodného Vysielača. Pavol Pakoš je falošný kňaz, ktorý bol vysvätený neplatným obradom vysviacky (odkaz) a ktorý vedie dlhoročnú reláciu na Slobodnom Vysielači s názvom Spirituálny kapitál.

Pavol Pakoš reaguje v komentároch pod nickom „Umenie Žiť“.

„O.“ Pavol Pakoš je notorický heretik a obhajca Jána Husa, ako vidno z obrázku. Kto ho bude nasledovať, poputuje s ním navždy do pekla.

Pre spásu musíte byť tradičným katolíkom. Ľudia nesmú chodiť pod hrozbou smrteľného hriechu na novú neplatnú omšu (dôležitý a nepriehliadnuteľný odkaz), lebo je neplatná a poburujúca. Ľudia musia odmietnúť falošný ekumenizmus a sektu II. vatikánskeho koncilu vrátane ich antipápežov, a takisto ľudia musia odmietnúť modlára Jána Pavla II. (dole na obrázku) čoby svätého − Ján Pavol II. nie je svätý, a ten, kto ho nazýva svätým napriek jeho kariére modlárstva, sa sám dopúšťa modlárstva, preto lebo vzdáva úctu evidentnému modlárovi. Viac o herézach Jána Pavla II. sa dozviete tuná. Ján Pavol II. takisto nemôže byť svätý, lebo ho „kanonizoval“ modlár a antipápež František, a manifestovaní kacíri, čo stratili úrad automaticky, nemôžu kanonizovať nikoho.


Ján Pavol II. sa modlí pri Západnej stene (v Judaizme najposvätnejšie miesto) − úplne odpadlíctvo. (Zdroj: vatikankatolicky.com, originál: SHP/David Silverman)


Ľudia, ktorí vychádzajú zo sekty II. vatikánskeho koncilu a sú otvorení pravde, by si mali naštudovať tieto kroky ku konvertovaniu na katolícku vieru. Ľudom sa odporúča, aby sa denne modlili 15 dekád Ruženca a Zdravas Mária pravideľne počas dňa − to dodá ľudom milosti pre prijatie pravdy a obrátenie sa.

Kristian Keller
Sedesvakantista

 

Nové video: Štefan Mordel, Christianitas a takzvaný krst túžby vs. katolícke učenie

15.11.2023

https://www.youtube.com/watch?v=QWtoWf3zmSU Toto video odhaľuje nie len modernistov, ale aj falošných tradicionalistov, ktorí hlásajú spásu skrze nevedomosť v Ježiša Krista (podvodom označované nimi ako krst túžby). Toto je heréza i modernizmus a odmietanie katolíckej viery! Odporúčam vám pozrieť si video až do konca, kde budete vidieť viacero heretikov, ktorí zastávajú [...]

Exorcista Matúš Marcin nie je katolík

16.06.2022

Exorcista Matúš Marcin, zdroj: gloria.tv, Sedevakantistický kanál Matúš Marcin, video s názvom „Matúš Marcin – Zo smrti k životu“, čas 1:18:19 : „…pravoslávni, v tých východných cirkvách – to sú všeobecné; …“ Toto je očividná heréza a nazývanie pravoslávnych siekt všeobecnými Cirkvami. Katolícky znamená i všeobecný. [...]

Svätý Tomáš Akvinský, o nenávisti

20.05.2022

(Svätý Tomáš Akvinský, zdroj: verejne dostupné.) Sv. Tomáš Akvinský, Summa Teologická, II.-II., otázka 34., čl.3: „Článok 3. Že či je nenávisť k niekoho susedovi vždy hriech? Námietka 1. Vyzerá, že nenávisť k niekoho susedovi nie je vždy hriech. Lebo žiaden hriech nie je nariadený alebo radený Bohom, podľa Prísloví 8:8: „Spravodlivé sú všetky [...]

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Smutná vizitka NAKA a ÚŠP, uviedol ku Kuciakovi Taraba. Prokurátori sa ohradili

21.02.2024 23:25

ÚŠP v reakcii na ministrove vyjadrenia pripomenul, že obžaloba bola podaná len o niečo viac ako rok a pol po vražde dvojice.

gaza

Šéf WHO: Z Gazy je zóna smrti, situácia je nehumánna. V akom svete to žijeme?

21.02.2024 22:57

Potrebujeme prímerie. Potrebujeme prepustiť rukojemníkov. Ľudskosť musí zvíťaziť, uviedol Tedros.

Marko Rupnik

Svätá trojica inak a porno na duševný rast. Mníšky zverejnili podrobnosti o zneužívaní slovinským kňazom

21.02.2024 22:18

Vatikán aj jezuitský rád vnímali Rupnikov prípad veľmi citlivo. Pápež František je totiž jezuita.

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní. SHMÚ varuje pred vetrom

21.02.2024 19:12, aktualizované: 20:28

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

kristiankeller

Otec O’Reilly vysvetľuje, že kebyže sa Veľká západná schizma (1378 - 1417) nikdy nestala, katolíci by povedali, že taká situácia je nemožná - t.j. situácia troch súperiacich nárokovateľov na pápežstvo, s nejasnou hlavou po dekády (nazývane i Papežské schizma po Česky); tak ako je tomu i dnes u tých, čo hovoria, že sedevacantná "téza" je nemožná, i keď fakty potvrdzujú, že je pravdivá. Veľká schizma sa stala, a Otec O’Reilly hovorí: že nemáme garantované, že horšie veci, božským prísľubom, sú nieto vylúčene, že sa nestanú. Nie je nič protirečiace si smerom k neporušenosti, s tvrdením, že nemáme pápeža od smrti Pápeža Pia XII. r.1958... (Zdroj výroku: vaticancatholic.com)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 185797x
Priemerná čítanosť článkov: 2949x

Autor blogu